Založ si blog

Príbeh firmy Netflix: streamovací gigant stále rastie

Príjmy Netflixu za obdobie dvanásť mesiacov končiacich 30. júna 2023 boli na úrovni 32,126 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 3,53 %.

Podľa posledných zverejnených čísel, video streamovania služba zaznamenala v období apríl až jún 2023 aj solídny nárast predplatiteľov, a to o 5,9 milióna. Prírastky vo forme platiacich zákazníkov tak hravo prekonali predpovede analytikov – a teda nárast na úrovni 2,2 milióna predplatiteľov.

Netflix tak ukončil mesiac jún s celkovým počtom 238,4 miliónov celosvetových predplatiteľov.

Solídne zisky do budúcnosti

Celkovo sa očakáva, že za rok 2023 Netflix zvýši používateľskú bázu až na 251,15 milióna, čo predstavuje pekný 8,8% nárast z približne 230,75 milióna predplatiteľov v roku 2022.

Nárast tržieb spoločnosti má v priebehu nasledujúcich štyroch rokov dosiahnuť úroveň v priemere 12% ročne. Je to viac ako je predpokladaný 8% ročný priemerný rast predplatiteľov. [1]

Pokiaľ ide o príjmy Netflixu, streamovacia platforma vygenerovala v uplynulom roku 2022 tržby v objeme 31,61 miliardy USD a projekcie ukazujú, že v roku 2023 sa tržby zvýšia o približne 7 %, čiže dosiahnu úroveň približne 33,7 miliardy USD. [2]

Zloženie príjmov generovaných Netflixom celosvetovo v 2. štvrťroku 2023 ukazuje dominantnú pozíciu regiónu USA a Kanady s trhovým podielom 47%. Nasleduje región Európy, stredného východu a Afriky s 31%, región Latam (12,9%) a Ázia Pacifik (11,3%).

Zdroje najväčších príjmov

Z čísiel hore logicky vyplýva, že väčšina predplatiteľov Netflixu bola zo Spojených štátov a Kanady (75,57 milióna predplatiteľov). Predplatitelia zo Spojených štátov a Kanady taktiež vygenerovali Netflixu najvyššie priemerné mesačné príjmy na zákazníka – a to vo výške 16,37 USD. Priemerný príjem Netflixu na používateľa v Európe, Afrike a na Strednom východe bol o niečo nižší na úrovni 10,87 USD. Predstavuje to však pozoruhodný medziročný nárast o 16 %. Príjmy na zákazníka v regióne Latinskej Ameriky, Ázie a Tichomoria boli okolo 8,3 USD.

Konvertovanie na platiacich zákazníkov

Podľa Netflix, zhruba 100 miliónov používateľov po celom svete streamuje jeho služby prostredníctvom vypožičaných účtov. To či sa bude spoločnosti dariť aj do budúcna bude do veľkej miery závisieť od toho, ako sa vysporiada s problémom týchto neplatiacich zákazníkov.

Netflix sa rozhodol zasiahnuť proti  problému zdieľania hesiel, čo sa podľa spoločnosti v praxi týkalo až jedného z dvoch predplatiteľov.

Úroveň 5,9 milióna platiacich zákazníkov, ktoré Netflix získal v druhom štvrťroku 2023 (oproti nárastu o 1,75 miliónov v 1. kvartáli 2023) sa spoločnosti podarilo dosiahnuť čiastočne aj vďaka freeriderom, ktorí sa rozhodli zostať na platforme a platiť za svoj vlastný účet.

Počet priemerných denných registrácií sa tak viac ako zdvojnásobil v porovnaní s obdobím pred zmenami.

Naviac, nový testovací program, ktorý bol spustený na trhoch v Čile, Kostarike a Peru naznačuje zmenu stratégie ako efektívnejšie speňažiť svoje služby. V rámci tohto programu môžu predplatitelia pridať „podúčty“ až pre dvoch ľudí, s ktorými nežijú, za poplatok približne 3 doláre mesačne.

Ozios-Austera-Netflix dokazal vyrazne zvysit pocet novych zakaznikov

Výkonnosť akcií spoločnosti Netflix za posledných 5 rokov. Zdroj: tradingview.com

Čo sa deje s Nike? Legendárny výrobca topánok utrpel najväčší jednodenný prepad hodnoty akcií vo svojej histórii

04.07.2024

Nedávny prepad akcií spoločnosti Nike, spôsobený slabšími výsledkami predaja, vyvoláva otázky o budúcej stratégii a výkonnosti tejto globálnej značky. Nike, známy svojím inovatívnym prístupom k športovému oblečeniu a obuvi, čelí výzvam, ktoré ovplyvnili jeho finančné ukazovatele a trhovú pozíciu. V analýze sa zameriame na príčiny tohto poklesu a jeho dopad na [...]

Akcie GameStop sú ako na horskej dráhe. Nahor ich tlačia nadšenci, nadol realita

13.06.2024

Od svojich začiatkov v roku 1984 sa GameStop vypracoval na jedného z hlavných hráčov vo svete videohier. Avšak s nástupom digitálnej éry začala spoločnosť upadať. Napriek tomu, v januári 2021, masívne investície drobných investorov, vrátane Keitha Gilla, zmenili pohľad na túto spoločnosť. Na začiatku júna akcie spoločnosti po ďalšom Gillovom príspevku vzrástli o 74%, [...]

Slovenskej ekonomike by sa malo dariť. Problémom sú ale slabšie objednávky a aj málo nezamestnaných

02.05.2024

Kým pri vzniku Slovenskej republiky dosahovalo HDP 14 miliárd €, koncom minulého roka to bolo 122 miliárd €. Hoci na prvý pohľad ide o vynikajúce číslo, v posledných troch rokoch ho ťahal hore do veľkej miery najmä rast cien a nie rast reálnej ekonomiky. Rok 2024 by sa mal niesť v znamení pozitívneho výhľadu. Napriek tomu pretrváva aj riziko [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 54611x
Priemerná čítanosť článkov: 1332x

Autor blogu

Kategórie