Založ si blog

Príbeh firmy Netflix: streamovací gigant stále rastie

Príjmy Netflixu za obdobie dvanásť mesiacov končiacich 30. júna 2023 boli na úrovni 32,126 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 3,53 %.

Podľa posledných zverejnených čísel, video streamovania služba zaznamenala v období apríl až jún 2023 aj solídny nárast predplatiteľov, a to o 5,9 milióna. Prírastky vo forme platiacich zákazníkov tak hravo prekonali predpovede analytikov – a teda nárast na úrovni 2,2 milióna predplatiteľov.

Netflix tak ukončil mesiac jún s celkovým počtom 238,4 miliónov celosvetových predplatiteľov.

Solídne zisky do budúcnosti

Celkovo sa očakáva, že za rok 2023 Netflix zvýši používateľskú bázu až na 251,15 milióna, čo predstavuje pekný 8,8% nárast z približne 230,75 milióna predplatiteľov v roku 2022.

Nárast tržieb spoločnosti má v priebehu nasledujúcich štyroch rokov dosiahnuť úroveň v priemere 12% ročne. Je to viac ako je predpokladaný 8% ročný priemerný rast predplatiteľov. [1]

Pokiaľ ide o príjmy Netflixu, streamovacia platforma vygenerovala v uplynulom roku 2022 tržby v objeme 31,61 miliardy USD a projekcie ukazujú, že v roku 2023 sa tržby zvýšia o približne 7 %, čiže dosiahnu úroveň približne 33,7 miliardy USD. [2]

Zloženie príjmov generovaných Netflixom celosvetovo v 2. štvrťroku 2023 ukazuje dominantnú pozíciu regiónu USA a Kanady s trhovým podielom 47%. Nasleduje región Európy, stredného východu a Afriky s 31%, región Latam (12,9%) a Ázia Pacifik (11,3%).

Zdroje najväčších príjmov

Z čísiel hore logicky vyplýva, že väčšina predplatiteľov Netflixu bola zo Spojených štátov a Kanady (75,57 milióna predplatiteľov). Predplatitelia zo Spojených štátov a Kanady taktiež vygenerovali Netflixu najvyššie priemerné mesačné príjmy na zákazníka – a to vo výške 16,37 USD. Priemerný príjem Netflixu na používateľa v Európe, Afrike a na Strednom východe bol o niečo nižší na úrovni 10,87 USD. Predstavuje to však pozoruhodný medziročný nárast o 16 %. Príjmy na zákazníka v regióne Latinskej Ameriky, Ázie a Tichomoria boli okolo 8,3 USD.

Konvertovanie na platiacich zákazníkov

Podľa Netflix, zhruba 100 miliónov používateľov po celom svete streamuje jeho služby prostredníctvom vypožičaných účtov. To či sa bude spoločnosti dariť aj do budúcna bude do veľkej miery závisieť od toho, ako sa vysporiada s problémom týchto neplatiacich zákazníkov.

Netflix sa rozhodol zasiahnuť proti  problému zdieľania hesiel, čo sa podľa spoločnosti v praxi týkalo až jedného z dvoch predplatiteľov.

Úroveň 5,9 milióna platiacich zákazníkov, ktoré Netflix získal v druhom štvrťroku 2023 (oproti nárastu o 1,75 miliónov v 1. kvartáli 2023) sa spoločnosti podarilo dosiahnuť čiastočne aj vďaka freeriderom, ktorí sa rozhodli zostať na platforme a platiť za svoj vlastný účet.

Počet priemerných denných registrácií sa tak viac ako zdvojnásobil v porovnaní s obdobím pred zmenami.

Naviac, nový testovací program, ktorý bol spustený na trhoch v Čile, Kostarike a Peru naznačuje zmenu stratégie ako efektívnejšie speňažiť svoje služby. V rámci tohto programu môžu predplatitelia pridať „podúčty“ až pre dvoch ľudí, s ktorými nežijú, za poplatok približne 3 doláre mesačne.

Ozios-Austera-Netflix dokazal vyrazne zvysit pocet novych zakaznikov

Výkonnosť akcií spoločnosti Netflix za posledných 5 rokov. Zdroj: tradingview.com

Nová regulácia kryptomien (MiCA) otvára novú éru pre virtuálne meny

12.02.2024

Regulácia MiCA (Markets in Crypto Assets) predstavuje revolučný krok v rámci európskych trhov s kryptoaktívami, prinášajúci nové možnosti a lepšiu bezpečnosť do tohto dynamického a rýchlo rastúceho odvetvia. Pre Európsku úniu je to vstupenka do novej éry v digitálnom finančnom svete. Tento právny rámec, ktorý má 150 strán, je založený na obdobných pravidlách [...]

Meta Platforms čelí v EÚ obmedzenia a možnému zákazu reklamy

24.11.2023

Americkej spoločnosti Meta Platforms, ktorá prevádzkuje sociálne siete Facebook a Instagram, hrozí v EÚ zákaz reklamy. Dôvodom je jej špecifická forma, takzvaná cielená reklama. Zákaz cielenej reklamy, ktorá sa zameriava na používateľov vďaka zberu ich osobných údajov, je pre Metu viac než komplikáciou. Americká spoločnosť sa dlho snahám o obmedzenie tejto [...]

VW Group investoval na Slovensku už 5 miliárd eur. Je to historicky jeden z najväčších investorov na Slovensku

24.10.2023

Bratislavský závod Volkswagen Slovakia je jediným automobilovým závodom na svete, ktorý pod jednou strechou vyrába vozidlá štyroch značiek. Vyrába sa tu Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, plne elektrický Volkswagen e-up! a kompaktné SUV ŠKODA KAROQ. Viac ako 99 % produkcie ide na export do celého sveta, pričom veľké SUV [...]

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:13

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:12

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 46992x
Priemerná čítanosť článkov: 1270x

Autor blogu

Kategórie