Založ si blog

Nvidia vo veľkom napreduje v umelej inteligencii

Vzhľadom na to, že generatívne modely AI, ako je ChatGPT, sú teraz v kurze, môžeme predpokladať, že mnohí vývojári by mohli mať záujem o nové riešenie od Nvidie, ktoré ponúka prostredníctvom nástroja NVIDIA AI Workbench. Workbench je ucelený systém, ktorý umožňuje vývojárom rýchlo vytvárať, testovať a prispôsobovať vopred pripravené generatívne modely AI a LLM na PC, alebo pracovných staniciach, a následne ich škálovať prakticky do akéhokoľvek dátového centra, verejného cloudu alebo cloudu NVIDIA DGX.

Stvorený pre pokročilú kolaboráciu

Zjednodušené používateľské rozhranie nástroja Workbench umožňuje kolaboráciu medzi projektovými tímami v oblasti AI ako aj zjednodušený prístup k obľúbeným úložiskám, ako sú Hugging Face, GitHub a NVIDIA NGC. Vývojári  disponujúci počítačom alebo pracovnou stanicou s grafickou kartou Nvidia RTX budú môcť pracovať s týmito generatívnymi modelmi na svojich lokálnych systémoch, ale v prípade potreby ich môžu rozšíriť aj na zdroje dátových centier a „cloud computingu“.

Ucelená stratégia zameraná na AI riešenia

Nvidia čoraz výraznejšie vstupuje na trh s AI riešeniami, a to nielen v podobe Workbench, ale aj ďalšími riešeniami ako Nvidia ACE pre herné konzoly. Spoločnosť nedávno tiež oznámila štvrtú iteráciu svojej softvérovej platformy Nvidia AI Enterprise, ktorá ponúka nástroje na adopciu a kustomizáciu generatívnej AI. Nvidia AI Enterprise sa skladá z viacerých nástrojov vrátane Nvidia NeMo, čo je „cloud-native framework”umožňujúci používateľom vytvárať a nasadzovať veľké jazykové modely (LLM), ako sú ChatGPT alebo Bard od Googlu.

Spájanie síl pre pokročilejšiu AI infraštruktúru

Nedávne ohlásenie spolupráce medzi Nvidia a firmou Snowflake umožní firemným zákazníkom pomocou cloudu „Snowflake Data Cloud“ vkladať proprietárne údaje do veľkých jazykových modelov na prispôsobenie ich potrebám. Budú tak môcť trénovať a dolaďovať generatívne AI chatboty bez toho, aby museli citlivé dáta presúvať mimo priestorov firmy. Získavajú plnú kontrolu  nad svojimi veľkými data súbormi, zachovávajú dátovú bezpečnosť. Zároveň sa im znižujú režijné náklady na tento typ operácií.

Akciám firmy Nvidia sa dlhodobo darí

Za posledných päť rokov zaznamenala Nvidia signifikantný nárast ceny akcií o 585,94%. Za obdobie od začiatku roka 2023 nárast predstavoval 194,61%.

Ozios-Austera-Nvidia je doterajsi vitaz pretekov v oblasti umelej inteligencie

Vývoj akcií spoločnosti NVIDIA Corp v priebehu piatich rokov. Zdroj: tradingview.com

Akcie GameStop sú ako na horskej dráhe. Nahor ich tlačia nadšenci, nadol realita

13.06.2024

Od svojich začiatkov v roku 1984 sa GameStop vypracoval na jedného z hlavných hráčov vo svete videohier. Avšak s nástupom digitálnej éry začala spoločnosť upadať. Napriek tomu, v januári 2021, masívne investície drobných investorov, vrátane Keitha Gilla, zmenili pohľad na túto spoločnosť. Na začiatku júna akcie spoločnosti po ďalšom Gillovom príspevku vzrástli o 74%, [...]

Slovenskej ekonomike by sa malo dariť. Problémom sú ale slabšie objednávky a aj málo nezamestnaných

02.05.2024

Kým pri vzniku Slovenskej republiky dosahovalo HDP 14 miliárd €, koncom minulého roka to bolo 122 miliárd €. Hoci na prvý pohľad ide o vynikajúce číslo, v posledných troch rokoch ho ťahal hore do veľkej miery najmä rast cien a nie rast reálnej ekonomiky. Rok 2024 by sa mal niesť v znamení pozitívneho výhľadu. Napriek tomu pretrváva aj riziko [...]

Pokračovanie vzostupu digitálnych bánk je nezadržateľné. Klasické banky majú čo robiť, aby udržali krok

02.04.2024

Väčšinu bankových transakcií dnes ľudia robia z pohodlia domova. Digitálny vek umožňuje takmer neobmedzenú dostupnosť takýchto úkonov, bez potreby fyzickej návštevy pobočiek, vďaka čomu sa stále viac na trhu rozrastajú digitálne banky, ktoré ponúkajú svoje služby iba online. Spoločnosti ako Revolut, Manzo alebo Monese sa tešia nesmiernej popularite hlavne [...]

Macron

Macron opäť varuje pred extrémami, ktoré vraj môžu viesť k občianskej vojne

24.06.2024 23:41

Francúzsky prezident varoval, že programy krajnej pravice a krajnej ľavice môžu viesť k občianskej vojne.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu svojím konaním pri nákupe ponoriek ohrozil bezpečnosť Izraela, vyhlásila komisia

24.06.2024 23:14

Izrael kúpil plavidlá od nemeckého staviteľa lodí na základe zmluvy v hodnote dve miliardy dolárov, ktorá je teraz pod drobnohľadom pre možnú korupciu.

požiar, Podunajské Biskupice, hasiči

V Bratislave horí skládka odpadu. Pozatvárajte si okná a nevychádzajte von, vyzýva mestská časť

24.06.2024 22:53

Uhasenie náročného požiaru sa odhaduje až v ranných hodinách.

chorvátski vojaci, cvičisko Josipa Markiča pri Knine

Chorvátsko po výbuchu, pri ktorom zomrelo dieťa z Česka, odložilo vojenské cvičenie

24.06.2024 22:23

Na cvičisku Josipa Markiča pri Knine totiž pokračujú previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 52719x
Priemerná čítanosť článkov: 1318x

Autor blogu

Kategórie