Založ si blog

Nvidia vo veľkom napreduje v umelej inteligencii

Vzhľadom na to, že generatívne modely AI, ako je ChatGPT, sú teraz v kurze, môžeme predpokladať, že mnohí vývojári by mohli mať záujem o nové riešenie od Nvidie, ktoré ponúka prostredníctvom nástroja NVIDIA AI Workbench. Workbench je ucelený systém, ktorý umožňuje vývojárom rýchlo vytvárať, testovať a prispôsobovať vopred pripravené generatívne modely AI a LLM na PC, alebo pracovných staniciach, a následne ich škálovať prakticky do akéhokoľvek dátového centra, verejného cloudu alebo cloudu NVIDIA DGX.

Stvorený pre pokročilú kolaboráciu

Zjednodušené používateľské rozhranie nástroja Workbench umožňuje kolaboráciu medzi projektovými tímami v oblasti AI ako aj zjednodušený prístup k obľúbeným úložiskám, ako sú Hugging Face, GitHub a NVIDIA NGC. Vývojári  disponujúci počítačom alebo pracovnou stanicou s grafickou kartou Nvidia RTX budú môcť pracovať s týmito generatívnymi modelmi na svojich lokálnych systémoch, ale v prípade potreby ich môžu rozšíriť aj na zdroje dátových centier a „cloud computingu“.

Ucelená stratégia zameraná na AI riešenia

Nvidia čoraz výraznejšie vstupuje na trh s AI riešeniami, a to nielen v podobe Workbench, ale aj ďalšími riešeniami ako Nvidia ACE pre herné konzoly. Spoločnosť nedávno tiež oznámila štvrtú iteráciu svojej softvérovej platformy Nvidia AI Enterprise, ktorá ponúka nástroje na adopciu a kustomizáciu generatívnej AI. Nvidia AI Enterprise sa skladá z viacerých nástrojov vrátane Nvidia NeMo, čo je „cloud-native framework”umožňujúci používateľom vytvárať a nasadzovať veľké jazykové modely (LLM), ako sú ChatGPT alebo Bard od Googlu.

Spájanie síl pre pokročilejšiu AI infraštruktúru

Nedávne ohlásenie spolupráce medzi Nvidia a firmou Snowflake umožní firemným zákazníkom pomocou cloudu „Snowflake Data Cloud“ vkladať proprietárne údaje do veľkých jazykových modelov na prispôsobenie ich potrebám. Budú tak môcť trénovať a dolaďovať generatívne AI chatboty bez toho, aby museli citlivé dáta presúvať mimo priestorov firmy. Získavajú plnú kontrolu  nad svojimi veľkými data súbormi, zachovávajú dátovú bezpečnosť. Zároveň sa im znižujú režijné náklady na tento typ operácií.

Akciám firmy Nvidia sa dlhodobo darí

Za posledných päť rokov zaznamenala Nvidia signifikantný nárast ceny akcií o 585,94%. Za obdobie od začiatku roka 2023 nárast predstavoval 194,61%.

Ozios-Austera-Nvidia je doterajsi vitaz pretekov v oblasti umelej inteligencie

Vývoj akcií spoločnosti NVIDIA Corp v priebehu piatich rokov. Zdroj: tradingview.com

Príbeh firmy Netflix: streamovací gigant stále rastie

22.09.2023

Príjmy Netflixu za obdobie dvanásť mesiacov končiacich 30. júna 2023 boli na úrovni 32,126 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 3,53 %. Podľa posledných zverejnených čísel, video streamovania služba zaznamenala v období apríl až jún 2023 aj solídny nárast predplatiteľov, a to o 5,9 milióna. Prírastky vo forme platiacich zákazníkov tak hravo [...]

IPO spoločnosti Arm sa blíži a púta pozornosť celého sveta

28.08.2023

Keďže finančný svet netrpezlivo sleduje jedno z najočakávanejších IPO v technologickom priemysle — Arm Holdings, množia sa špekulácie o jeho potenciálnych dôsledkoch. Arm, renomovaná spoločnosť zaoberajúca sa vývojom polovodičov a softvérom, je na pokraji vstupu do novej fázy, ktorá možno prekreslí mapu investícií do technologického priemyslu a ovplyvní [...]

Problémy Volkswagenu v Nemecku (zatiaľ) neohrozujú výrobu na Slovensku

10.08.2023

Podľa posledných správ zostane závod spoločnosti Volkswagen v Emdene na severozápade Nemecka zatvorený šesť týždňov, čo ovplyvní výrobu elektrických vozidiel (EV). Pracovníci na výrobnej linke EV budú mať predĺženú letnú dovolenku a jedna zmena bude na dva týždne zrušená v dôsledku zníženého dopytu po elektrických vozidlách v Emdene o 30%. Medzi [...]

Musk

Musk videom a komentárom k migrácii podráždil Berlín, vymenili si názory na twitteri

30.09.2023 07:11

K zrážke názorov na sociálnej sieti X došlo v piatok medzi nemeckým ministerstvom zahraničných vecí a miliardárom Elonom Muskom.

voľby 2023, urny

ONLINE: Na Slovensku sa rozbehli predčasné voľby. Prvé hlasy prišli spoza hraníc

30.09.2023 06:00, aktualizované: 07:58

Volebné miestnosti sa otvorili v sobotu o 7.00 h, hlasovanie sa končí o 22.00 h.

vojna na Ukrajine, Kyjev, kadeti

ONLINE: Šéf NATO verí, že Slovensko bude pomáhať Kyjevu bez ohľadu na výsledky volieb

30.09.2023 05:30, aktualizované: 06:12

Výsledky volieb na Slovensku podľa Jensa Stoltenberga nezmenia podporu Ukrajine a Kyjev s Varšavou tiež zvládnu urovnať svoje spory.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 39543x
Priemerná čítanosť článkov: 1163x

Autor blogu

Kategórie