Založ si blog

Akcie spoločnosti Meta na 18-mesačnom maxime. A to vďaka Threads

Konkurencia medzi miliardármi Elonom Muskom, majiteľom siete Twitter a Markom Zuckerbergom, CEO Meta sa už dlhšie stupňuje. Meta sa rozhodla pripraviť konkurenčný projekt s názvom Threads, ktorý si získal 100 miliónov používateľov len za 5 dní. Nasledoval nárast ceny akcií spoločnosti Meta.

Rivalita dvoch titanov

Threads, je názov textovej aplikácie prepojenej s populárnou platformou na zdieľanie fotografií Instagram. Vyznačuje sa výraznými paralelami s konkurentom Twitter, a poskytuje používateľom možnosti vrátane označenia „páči sa mi“, uverejňovania, zdieľania a opätovného uverejňovania obsahu. Threads naviac umožňuje používateľom ponechať si svoje používateľské mená na ktoré sú zvyknutí na Instagrame. Elon Musk, majiteľ platformy Twitter kontruje predstavením série funkcií, ktorými by chcel zvýšiť príjmy spoločnosti.

Prehľad hodnoty akcií spoločnosti Meta Platforms

Akcie spoločnosti Meta po ohlásení registrácie 100 miliónov používateľov v stredu 5. júla ráno vzrástli takmer o 4 % na 295,29 USD, čo predstavuje najvyššiu cenu za akciu tohto sociálneho média od konca januára 2022.

Austera-Ozios-Akcie Meta vdaka uspechu Threads dalej rastu. Su uz na 18-mesacnom maxime
Pohyby akcií firmy Meta Platforms za obdobie 5 rokov (Zdroj: Google Finance)

Nárast ceny akcií prichádza po finančných problémoch a následnom poklese hodnoty akcií  začiatkom minulého roka (2022). Dá sa očakávať, že optimizmus spojený s novou službou Threads bude pokračovať aj naďalej, a v prípade, že sa bude Meta Platforms dariť naplniť očakávania, ako aj rady používateľov, môže sa tento optimizmus pozitívne prejaviť aj na cenách akcií firmy.

Threads ako ďalšia platforma v poradí

Meta Platforms, Inc., predtým nazývaná Facebook, je americký nadnárodný technologický konglomerát so sídlom v Menlo Park v Kalifornii. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje okrem iných produktov a služieb sociálnu platformu Facebook, Instagram, WhatsApp a samozrejme najnovšie spomínaný Threads.

Čo sa deje s Nike? Legendárny výrobca topánok utrpel najväčší jednodenný prepad hodnoty akcií vo svojej histórii

04.07.2024

Nedávny prepad akcií spoločnosti Nike, spôsobený slabšími výsledkami predaja, vyvoláva otázky o budúcej stratégii a výkonnosti tejto globálnej značky. Nike, známy svojím inovatívnym prístupom k športovému oblečeniu a obuvi, čelí výzvam, ktoré ovplyvnili jeho finančné ukazovatele a trhovú pozíciu. V analýze sa zameriame na príčiny tohto poklesu a jeho dopad na [...]

Akcie GameStop sú ako na horskej dráhe. Nahor ich tlačia nadšenci, nadol realita

13.06.2024

Od svojich začiatkov v roku 1984 sa GameStop vypracoval na jedného z hlavných hráčov vo svete videohier. Avšak s nástupom digitálnej éry začala spoločnosť upadať. Napriek tomu, v januári 2021, masívne investície drobných investorov, vrátane Keitha Gilla, zmenili pohľad na túto spoločnosť. Na začiatku júna akcie spoločnosti po ďalšom Gillovom príspevku vzrástli o 74%, [...]

Slovenskej ekonomike by sa malo dariť. Problémom sú ale slabšie objednávky a aj málo nezamestnaných

02.05.2024

Kým pri vzniku Slovenskej republiky dosahovalo HDP 14 miliárd €, koncom minulého roka to bolo 122 miliárd €. Hoci na prvý pohľad ide o vynikajúce číslo, v posledných troch rokoch ho ťahal hore do veľkej miery najmä rast cien a nie rast reálnej ekonomiky. Rok 2024 by sa mal niesť v znamení pozitívneho výhľadu. Napriek tomu pretrváva aj riziko [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 54601x
Priemerná čítanosť článkov: 1332x

Autor blogu

Kategórie