Založ si blog

Akcie spoločnosti Meta na 18-mesačnom maxime. A to vďaka Threads

Konkurencia medzi miliardármi Elonom Muskom, majiteľom siete Twitter a Markom Zuckerbergom, CEO Meta sa už dlhšie stupňuje. Meta sa rozhodla pripraviť konkurenčný projekt s názvom Threads, ktorý si získal 100 miliónov používateľov len za 5 dní. Nasledoval nárast ceny akcií spoločnosti Meta.

Rivalita dvoch titanov

Threads, je názov textovej aplikácie prepojenej s populárnou platformou na zdieľanie fotografií Instagram. Vyznačuje sa výraznými paralelami s konkurentom Twitter, a poskytuje používateľom možnosti vrátane označenia „páči sa mi“, uverejňovania, zdieľania a opätovného uverejňovania obsahu. Threads naviac umožňuje používateľom ponechať si svoje používateľské mená na ktoré sú zvyknutí na Instagrame. Elon Musk, majiteľ platformy Twitter kontruje predstavením série funkcií, ktorými by chcel zvýšiť príjmy spoločnosti.

Prehľad hodnoty akcií spoločnosti Meta Platforms

Akcie spoločnosti Meta po ohlásení registrácie 100 miliónov používateľov v stredu 5. júla ráno vzrástli takmer o 4 % na 295,29 USD, čo predstavuje najvyššiu cenu za akciu tohto sociálneho média od konca januára 2022.

Austera-Ozios-Akcie Meta vdaka uspechu Threads dalej rastu. Su uz na 18-mesacnom maxime
Pohyby akcií firmy Meta Platforms za obdobie 5 rokov (Zdroj: Google Finance)

Nárast ceny akcií prichádza po finančných problémoch a následnom poklese hodnoty akcií  začiatkom minulého roka (2022). Dá sa očakávať, že optimizmus spojený s novou službou Threads bude pokračovať aj naďalej, a v prípade, že sa bude Meta Platforms dariť naplniť očakávania, ako aj rady používateľov, môže sa tento optimizmus pozitívne prejaviť aj na cenách akcií firmy.

Threads ako ďalšia platforma v poradí

Meta Platforms, Inc., predtým nazývaná Facebook, je americký nadnárodný technologický konglomerát so sídlom v Menlo Park v Kalifornii. Spoločnosť vlastní a prevádzkuje okrem iných produktov a služieb sociálnu platformu Facebook, Instagram, WhatsApp a samozrejme najnovšie spomínaný Threads.

Príbeh firmy Netflix: streamovací gigant stále rastie

22.09.2023

Príjmy Netflixu za obdobie dvanásť mesiacov končiacich 30. júna 2023 boli na úrovni 32,126 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 3,53 %. Podľa posledných zverejnených čísel, video streamovania služba zaznamenala v období apríl až jún 2023 aj solídny nárast predplatiteľov, a to o 5,9 milióna. Prírastky vo forme platiacich zákazníkov tak hravo [...]

IPO spoločnosti Arm sa blíži a púta pozornosť celého sveta

28.08.2023

Keďže finančný svet netrpezlivo sleduje jedno z najočakávanejších IPO v technologickom priemysle — Arm Holdings, množia sa špekulácie o jeho potenciálnych dôsledkoch. Arm, renomovaná spoločnosť zaoberajúca sa vývojom polovodičov a softvérom, je na pokraji vstupu do novej fázy, ktorá možno prekreslí mapu investícií do technologického priemyslu a ovplyvní [...]

Nvidia vo veľkom napreduje v umelej inteligencii

22.08.2023

Vzhľadom na to, že generatívne modely AI, ako je ChatGPT, sú teraz v kurze, môžeme predpokladať, že mnohí vývojári by mohli mať záujem o nové riešenie od Nvidie, ktoré ponúka prostredníctvom nástroja NVIDIA AI Workbench. Workbench je ucelený systém, ktorý umožňuje vývojárom rýchlo vytvárať, testovať a prispôsobovať vopred pripravené generatívne modely AI a [...]

Musk

Musk videom a komentárom k migrácii podráždil Berlín, vymenili si názory na twitteri

30.09.2023 07:11

K zrážke názorov na sociálnej sieti X došlo v piatok medzi nemeckým ministerstvom zahraničných vecí a miliardárom Elonom Muskom.

voľby 2023, urny

ONLINE: Na Slovensku sa rozbehli predčasné voľby. Prvé hlasy prišli spoza hraníc

30.09.2023 06:00, aktualizované: 07:00

Volebné miestnosti sa otvorili v sobotu o 7.00 h, hlasovanie sa končí o 22.00 h.

vojna na Ukrajine, Kyjev, kadeti

ONLINE: Šéf NATO verí, že Slovensko bude pomáhať Kyjevu bez ohľadu na výsledky volieb

30.09.2023 05:30, aktualizované: 06:12

Výsledky volieb na Slovensku podľa Jensa Stoltenberga nezmenia podporu Ukrajine a Kyjev s Varšavou tiež zvládnu urovnať svoje spory.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 39539x
Priemerná čítanosť článkov: 1163x

Autor blogu

Kategórie