Založ si blog

Spoločnosť Adobe je dôležitým hráčom v oblasti digitalizácie

V rýchlom svete digitalizácie je veľa spoločností, ktoré nemožno vynechať. Medzi ne patria napríklad spoločnosti Nvidia, Microsoft, Amazon atď. Je tu však ešte jedna dôležitá spoločnosť, ktorú treba mať na pamäti – Adobe. Pravdepodobne ste už aspoň raz v živote použili produkty spoločnosti Adobe. Mohli ste ich používať na čítanie súborov PDF alebo úpravu fotografií pomocou ich programu Photoshop. A to sú len dva veľké produkty, ktorými je táto spoločnosť známa. Rozhodli sme sa skontrolovať, ako sa im darí v neustále rastúcom svete konkurencie a prispôsobovania sa.

Dohoda za 20 miliárd USD by mohla byť ohrozená

Európske protimonopolné úrady sa pripravujú na začatie formálneho vyšetrovania akvizície cloudovej dizajnérskej platformy Figma spoločnosťou Adobe za 20 miliárd USD. Vyšetrovanie, ktoré by sa malo začať ešte tento rok, sa zameria na obavy z porušenia hospodárskej súťaže a mohlo by potenciálne narušiť alebo zastaviť transakciu. Tento vývoj odráža širšie obavy globálnych regulačných orgánov týkajúce sa veľkých technologických spoločností, ktoré získavajú menších, inovatívnych konkurentov a potenciálne potláčajú hospodársku súťaž. Zatiaľ čo spoločnosť Adobe vedie konštruktívne diskusie s regulačnými orgánmi v Spojenom kráľovstve, EÚ a USA, spoločnosť Figma tiež očakáva pokračujúce rozhovory s regulačnými orgánmi v priebehu procesu.

Napriek tomu, že spoločnosť Adobe nedosiahla hranicu obratu, ktorá v Európskej únii zvyčajne vedie k protimonopolnému preskúmaniu, regulačné orgány EÚ ju informovali, že na akvizíciu spoločnosti Figma musí získať protimonopolný súhlas. Regulačné orgány uviedli, že transakcia vyvoláva obavy, ktoré oprávňujú na preskúmanie, čo dokazuje ich ochotu preskúmať transakcie, ktoré môžu mať vplyv na hospodársku súťaž, bez ohľadu na veľkosť transakcie.

Zisk spoločnosti Adobe a optimistická cieľová cena

Len niekoľko dní pred zverejnením výsledkov spoločnosť Wells Fargo zvýšila cieľovú cenu akcií spoločnosti Adobe zo 420 USD na 525 USD. Nie je jasné, či išlo o čistú špekuláciu, alebo sa im podarilo predpovedať spoločnosti Adobe dobré časy, boli však na správnej ceste. Posledná správa o výsledkoch spoločnosti Adobe sa celkovo prijala pozitívne, keďže bola oveľa lepšia, ako sa očakávalo. Správa obsahovala niekoľko pozitívnych aspektov: spoločnosť prekročila očakávania tržieb a upraveného zisku za štvrťrok, zvýšila svoje ročné prognózy a poskytla vyšší výhľad zisku na ďalší štvrťrok v porovnaní s prognózami analytikov. Spoločnosť Adobe tiež počas štvrťroka vytvorila solídny peňažný tok a udržala si zdravú súvahu so značným množstvom hotovosti a zvládnuteľným dlhom.

Spoločnosť Adobe sa aktívne zapája do sveta umelej inteligencie

Popredné technologické spoločnosti vrátane OpenAI, Alphabet Inc (Google), Microsoft a Adobe rokujú s významnými médiami o dohodách o využívaní spravodajského obsahu na trénovanie technológie umelej inteligencie. Títo technologickí giganti sa spojili s vedúcimi predstaviteľmi spravodajstva, aby riešili obavy týkajúce sa autorských práv v súvislosti s ich produktmi AI, ako sú textové chatboty a generátory obrázkov. Vydavatelia ako News Corp, Axel Springer, New York Times a The Guardian jednotlivo rokovali aspoň s jednou z týchto spoločností. Potenciálne dohody by mohli zahŕňať mediálne organizácie, ktoré dostanú predplatné v podobe poplatku za svoj obsah, ktorý sa použije pri vývoji technológií chatbotov, ako je ChatGPT od OpenAI a Bard od spoločnosti Google.

Prehľad akcií spoločnosti Adobe

Akcie spoločnosti Adobe prišli na trh v auguste 1986 a ich cena bola len 0,22 USD. S vývojom počítačov akcie spoločnosti Adobe časom pekne rástli a najvyšší bod dosiahli v novembri 2021, keď cena jednej akcie bola 688 USD. To znamená úžasný rast o viac ako 301 000 % od začiatku ich cesty na burzu.  Po dosiahnutí vrcholu mali akcie menšiu korekciu a klesli na 285 USD, teraz však pekne rastú a už sa vrátili na súčasnú cenu 495 USD.  Ak sa predpovede spoločnosti Wells Fargo naplnia, ukazuje to veľmi pekné obdobie pre potenciálny rast. Ak k tomu všetkému pridáme umelú inteligenciu, môže to znamenať len to, že spoločnosť má určite plány na rast v budúcnosti.

Ozios-Austera-Akcie Adobe mozu narast vdaka novej akvizicii a inovaciam
Pohyb akcií spoločnosti Adobe za posledných päť rokov. (Zdroj: Google Finance)

Bez inovácií to nepôjde

Ako už bolo spomenuté na začiatku, digitálny svet sa každým dňom rýchlo rozvíja. Pre veľké technologické spoločnosti je dôležité, aby neustále vyvíjali a inovovali nové produkty. Keďže spoločnosť Adobe je jednou z najznámejších spoločností od vynájdenia počítačov, je to dobrá a zaujímavá akcia, ktorú treba sledovať. Ich zverejňovanie príjmov, ako aj ich integrácia do umelej inteligencie ukazuje, že chcú dosiahnuť viac a v žiadnom prípade nie sú na konci.

Čo sa deje s Nike? Legendárny výrobca topánok utrpel najväčší jednodenný prepad hodnoty akcií vo svojej histórii

04.07.2024

Nedávny prepad akcií spoločnosti Nike, spôsobený slabšími výsledkami predaja, vyvoláva otázky o budúcej stratégii a výkonnosti tejto globálnej značky. Nike, známy svojím inovatívnym prístupom k športovému oblečeniu a obuvi, čelí výzvam, ktoré ovplyvnili jeho finančné ukazovatele a trhovú pozíciu. V analýze sa zameriame na príčiny tohto poklesu a jeho dopad na [...]

Akcie GameStop sú ako na horskej dráhe. Nahor ich tlačia nadšenci, nadol realita

13.06.2024

Od svojich začiatkov v roku 1984 sa GameStop vypracoval na jedného z hlavných hráčov vo svete videohier. Avšak s nástupom digitálnej éry začala spoločnosť upadať. Napriek tomu, v januári 2021, masívne investície drobných investorov, vrátane Keitha Gilla, zmenili pohľad na túto spoločnosť. Na začiatku júna akcie spoločnosti po ďalšom Gillovom príspevku vzrástli o 74%, [...]

Slovenskej ekonomike by sa malo dariť. Problémom sú ale slabšie objednávky a aj málo nezamestnaných

02.05.2024

Kým pri vzniku Slovenskej republiky dosahovalo HDP 14 miliárd €, koncom minulého roka to bolo 122 miliárd €. Hoci na prvý pohľad ide o vynikajúce číslo, v posledných troch rokoch ho ťahal hore do veľkej miery najmä rast cien a nie rast reálnej ekonomiky. Rok 2024 by sa mal niesť v znamení pozitívneho výhľadu. Napriek tomu pretrváva aj riziko [...]

SR Kuchyňa MO systém záchytný test BAK-12  odovzdanie BAX

Nová éra nadzvukového letectva: Na Záhorie priletia prvé dve stíhačky F-16 (otázky a odpovede)

22.07.2024 18:00

Slovensko podpísalo s USA kontrakt celkovo na štrnásť kusov F-16, zatiaľ prídu dve.

Izrael / Palestína / Západný breh Jordánu /

CNN zdokumentovala brutálny útok izraelských osadníkov na Západnom brehu Jordánu

22.07.2024 17:46

K útoku došlo niekoľko dní po tom, čo Medzinárodný súdny dvor rozhodol, že 57 rokov trvajúca okupácia palestínskych území Izraelom je nezákonná.

Yvette Cooperová, labouristi, Británia

Nová britská ministerka ruší program konzervatívcov o deportáciách migrantov

22.07.2024 17:24

Plány konzervatívcov počítali s tým, že Rwanda bude za milióny libier prijímať migrantov z rôznych krajín zadržaných po nelegálnom príchode do Británie.

Šéfka Tajnej služby USA Kimberly Cheatleová

Atentát na Trumpa bol najväčším zlyhaním za desaťročia, povedala šéfka Tajnej služby

22.07.2024 17:05, aktualizované: 17:29

Pred jedným z výborov americkej Snemovne reprezentantov to uviedla šéfka služby Kimberly Cheatleová.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 41
Celková čítanosť: 54615x
Priemerná čítanosť článkov: 1332x

Autor blogu

Kategórie