Založ si blog

Spoločnosť Adobe je dôležitým hráčom v oblasti digitalizácie

V rýchlom svete digitalizácie je veľa spoločností, ktoré nemožno vynechať. Medzi ne patria napríklad spoločnosti Nvidia, Microsoft, Amazon atď. Je tu však ešte jedna dôležitá spoločnosť, ktorú treba mať na pamäti – Adobe. Pravdepodobne ste už aspoň raz v živote použili produkty spoločnosti Adobe. Mohli ste ich používať na čítanie súborov PDF alebo úpravu fotografií pomocou ich programu Photoshop. A to sú len dva veľké produkty, ktorými je táto spoločnosť známa. Rozhodli sme sa skontrolovať, ako sa im darí v neustále rastúcom svete konkurencie a prispôsobovania sa.

Dohoda za 20 miliárd USD by mohla byť ohrozená

Európske protimonopolné úrady sa pripravujú na začatie formálneho vyšetrovania akvizície cloudovej dizajnérskej platformy Figma spoločnosťou Adobe za 20 miliárd USD. Vyšetrovanie, ktoré by sa malo začať ešte tento rok, sa zameria na obavy z porušenia hospodárskej súťaže a mohlo by potenciálne narušiť alebo zastaviť transakciu. Tento vývoj odráža širšie obavy globálnych regulačných orgánov týkajúce sa veľkých technologických spoločností, ktoré získavajú menších, inovatívnych konkurentov a potenciálne potláčajú hospodársku súťaž. Zatiaľ čo spoločnosť Adobe vedie konštruktívne diskusie s regulačnými orgánmi v Spojenom kráľovstve, EÚ a USA, spoločnosť Figma tiež očakáva pokračujúce rozhovory s regulačnými orgánmi v priebehu procesu.

Napriek tomu, že spoločnosť Adobe nedosiahla hranicu obratu, ktorá v Európskej únii zvyčajne vedie k protimonopolnému preskúmaniu, regulačné orgány EÚ ju informovali, že na akvizíciu spoločnosti Figma musí získať protimonopolný súhlas. Regulačné orgány uviedli, že transakcia vyvoláva obavy, ktoré oprávňujú na preskúmanie, čo dokazuje ich ochotu preskúmať transakcie, ktoré môžu mať vplyv na hospodársku súťaž, bez ohľadu na veľkosť transakcie.

Zisk spoločnosti Adobe a optimistická cieľová cena

Len niekoľko dní pred zverejnením výsledkov spoločnosť Wells Fargo zvýšila cieľovú cenu akcií spoločnosti Adobe zo 420 USD na 525 USD. Nie je jasné, či išlo o čistú špekuláciu, alebo sa im podarilo predpovedať spoločnosti Adobe dobré časy, boli však na správnej ceste. Posledná správa o výsledkoch spoločnosti Adobe sa celkovo prijala pozitívne, keďže bola oveľa lepšia, ako sa očakávalo. Správa obsahovala niekoľko pozitívnych aspektov: spoločnosť prekročila očakávania tržieb a upraveného zisku za štvrťrok, zvýšila svoje ročné prognózy a poskytla vyšší výhľad zisku na ďalší štvrťrok v porovnaní s prognózami analytikov. Spoločnosť Adobe tiež počas štvrťroka vytvorila solídny peňažný tok a udržala si zdravú súvahu so značným množstvom hotovosti a zvládnuteľným dlhom.

Spoločnosť Adobe sa aktívne zapája do sveta umelej inteligencie

Popredné technologické spoločnosti vrátane OpenAI, Alphabet Inc (Google), Microsoft a Adobe rokujú s významnými médiami o dohodách o využívaní spravodajského obsahu na trénovanie technológie umelej inteligencie. Títo technologickí giganti sa spojili s vedúcimi predstaviteľmi spravodajstva, aby riešili obavy týkajúce sa autorských práv v súvislosti s ich produktmi AI, ako sú textové chatboty a generátory obrázkov. Vydavatelia ako News Corp, Axel Springer, New York Times a The Guardian jednotlivo rokovali aspoň s jednou z týchto spoločností. Potenciálne dohody by mohli zahŕňať mediálne organizácie, ktoré dostanú predplatné v podobe poplatku za svoj obsah, ktorý sa použije pri vývoji technológií chatbotov, ako je ChatGPT od OpenAI a Bard od spoločnosti Google.

Prehľad akcií spoločnosti Adobe

Akcie spoločnosti Adobe prišli na trh v auguste 1986 a ich cena bola len 0,22 USD. S vývojom počítačov akcie spoločnosti Adobe časom pekne rástli a najvyšší bod dosiahli v novembri 2021, keď cena jednej akcie bola 688 USD. To znamená úžasný rast o viac ako 301 000 % od začiatku ich cesty na burzu.  Po dosiahnutí vrcholu mali akcie menšiu korekciu a klesli na 285 USD, teraz však pekne rastú a už sa vrátili na súčasnú cenu 495 USD.  Ak sa predpovede spoločnosti Wells Fargo naplnia, ukazuje to veľmi pekné obdobie pre potenciálny rast. Ak k tomu všetkému pridáme umelú inteligenciu, môže to znamenať len to, že spoločnosť má určite plány na rast v budúcnosti.

Ozios-Austera-Akcie Adobe mozu narast vdaka novej akvizicii a inovaciam
Pohyb akcií spoločnosti Adobe za posledných päť rokov. (Zdroj: Google Finance)

Bez inovácií to nepôjde

Ako už bolo spomenuté na začiatku, digitálny svet sa každým dňom rýchlo rozvíja. Pre veľké technologické spoločnosti je dôležité, aby neustále vyvíjali a inovovali nové produkty. Keďže spoločnosť Adobe je jednou z najznámejších spoločností od vynájdenia počítačov, je to dobrá a zaujímavá akcia, ktorú treba sledovať. Ich zverejňovanie príjmov, ako aj ich integrácia do umelej inteligencie ukazuje, že chcú dosiahnuť viac a v žiadnom prípade nie sú na konci.

Príbeh firmy Netflix: streamovací gigant stále rastie

22.09.2023

Príjmy Netflixu za obdobie dvanásť mesiacov končiacich 30. júna 2023 boli na úrovni 32,126 miliárd dolárov, čo predstavuje medziročný nárast o 3,53 %. Podľa posledných zverejnených čísel, video streamovania služba zaznamenala v období apríl až jún 2023 aj solídny nárast predplatiteľov, a to o 5,9 milióna. Prírastky vo forme platiacich zákazníkov tak hravo [...]

IPO spoločnosti Arm sa blíži a púta pozornosť celého sveta

28.08.2023

Keďže finančný svet netrpezlivo sleduje jedno z najočakávanejších IPO v technologickom priemysle — Arm Holdings, množia sa špekulácie o jeho potenciálnych dôsledkoch. Arm, renomovaná spoločnosť zaoberajúca sa vývojom polovodičov a softvérom, je na pokraji vstupu do novej fázy, ktorá možno prekreslí mapu investícií do technologického priemyslu a ovplyvní [...]

Nvidia vo veľkom napreduje v umelej inteligencii

22.08.2023

Vzhľadom na to, že generatívne modely AI, ako je ChatGPT, sú teraz v kurze, môžeme predpokladať, že mnohí vývojári by mohli mať záujem o nové riešenie od Nvidie, ktoré ponúka prostredníctvom nástroja NVIDIA AI Workbench. Workbench je ucelený systém, ktorý umožňuje vývojárom rýchlo vytvárať, testovať a prispôsobovať vopred pripravené generatívne modely AI a [...]

F-16

Bojujúci sokol: prvá slovenská stíhačka F-16 už lieta

30.09.2023 09:03

Slovensko sa dodaním amerických stíhačiek F-16 stane prvou európskou krajinou, ktorá bude disponovať touto najnovšou verziou Fighting Falcon (Bojujúci sokol).

Musk

Musk videom a komentárom k migrácii podráždil Berlín, vymenili si názory na twitteri

30.09.2023 07:11

K zrážke názorov na sociálnej sieti X došlo v piatok medzi nemeckým ministerstvom zahraničných vecí a miliardárom Elonom Muskom.

Košice, voľby 2023

ONLINE: Na Slovensku sa bez problémov rozbehli voľby. Prvé hlasy prišli spoza hraníc

30.09.2023 06:00, aktualizované: 08:49

Volebné miestnosti sa otvorili v sobotu o 7.00 h, hlasovanie sa končí o 22.00 h.

vojna na Ukrajine, Kyjev, kadeti

ONLINE: Šéf NATO verí, že Slovensko bude pomáhať Kyjevu bez ohľadu na výsledky volieb

30.09.2023 05:30, aktualizované: 06:12

Výsledky volieb na Slovensku podľa Jensa Stoltenberga nezmenia podporu Ukrajine a Kyjev s Varšavou tiež zvládnu urovnať svoje spory.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 39554x
Priemerná čítanosť článkov: 1163x

Autor blogu

Kategórie