Založ si blog

Čínsky BYD, nemecký Volkswagen a najmä americká Tesla vládnu svetovým výrobcom elektrických vozidiel

V posledných rokoch a mesiacoch sa venuje veľká pozornosť elektrickej energii a tomu, ako ňou nahradiť palivá. Hlavným dôvodom je globálne otepľovanie, ktoré ohrozuje celú planétu. Vzhľadom na to sa mnohé spoločnosti zaviazali stať sa uhlíkovo neutrálnymi. Agenda nám však predstavila aj mnohé odvetvia e-mobility – elektromobily, elektrické nákladné vozidlá, čistú energiu atď. Keďže sektor EV (elektromobilov) je jedným z najväčších alebo najzaujímavejších pre investorov, rozhodli sme sa zamerať práve naň – presnejšie na automobily.

Elektrické vozidlá

Elektrické vozidlá, všeobecne známe ako EV, sú poháňané elektrickou energiou, a to buď čiastočne, alebo úplne. Sú nákladovo efektívne vďaka menšiemu počtu pohybujúcich sa častí a ekologické, keďže sa spoliehajú na minimálne alebo žiadne fosílne palivá. Hoci niektoré EV používajú olovené alebo nikel-metalhydridové batérie, moderné EV sa spoliehajú prevažne na lítium-iónové batérie, ktoré sú známe svojou odolnosťou a vysokou kapacitou uchovávania energie. Tieto batérie sa vybíjajú len 5 % mesačne. Stále však existujú obavy týkajúce sa ich bezpečnosti, pretože môže dôjsť k ich tepelnému vybitiu, čo môže mať za následok incidenty, ako sú požiare alebo výbuchy, ako to bolo zaznamenané v modeli Tesla Model S. Napriek tomu sa vyvíja úsilie na zvýšenie bezpečnosti týchto batérií.

Aby boli naše tri výbery dynamickejšie, rozhodli sme sa vybrať najväčších výrobcov elektrických vozidiel zo Severnej Ameriky, Európy a Ázie. Trhové kapitalizácie našich tipov sú:

– BYD 101,90 mld.

– Volkswagen 78,10 miliardy USD

– Tesla 526,36 miliardy USD

Keďže Ázia je najväčším trhom s elektromobilmi, začneme tam.

BYD

Najväčšou spoločnosťou vyrábajúcou elektromobily v Číne je Tesla. Najväčšou domácou spoločnosťou je však BYD. BYD je technologická spoločnosť, ktorá sa zameriava na vytváranie nových technológií na zlepšenie života ľudí. Spoločnosť bola založená vo februári 1995 a za posledné dve desaťročia zaznamenala rýchly rast. Spoločnosť BYD, ktorá má viac ako 30 priemyselných parkov po celom svete, pôsobí v rôznych priemyselných odvetviach vrátane elektroniky, automobilov, novej energie a železničnej dopravy. Jej cieľom je poskytovať energetické riešenia s nulovými emisiami, ktoré pokrývajú všetko od výroby energie až po jej skladovanie a ďalšie oblasti. Spoločnosť je kótovaná na burze cenných papierov v Šen-čene pod značkou 002594, ako aj na burze cenných papierov v Hongkongu.

Od svojho vstupu na burzu v roku 2011 pri cene 28 CNY zažili ich akcie neuveriteľnú jazdu. Za posledných 12 rokov sa im podarilo narásť o viac ako 846 % a dosiahnuť cenu 265 CNY, na ktorej sú dnes. Najprudší rast bol v polovici roka 2020, keď akcie rýchlo poskočili o 360 %, a potom nasledovala korekcia. Historické maximum dosiahla v roku 2022, keď jej cena dosiahla 351 CNY.

Ozios-Austera-Cinsky vyrobca elektroaut BYD narastol v cene akcii o 850%

Pohyb akcií spoločnosti BYD od jej príchodu na trh. (Zdroj: Google Finance)

Volkswagen

Na druhom najväčšom trhu s elektrickými vozidlami, v Európe, má Volkswagen dominantné postavenie. Je však dôležité pripomenúť, že skupina Volkswagen vlastní koncern Škoda, Porsche, Audi, Lamborghini atď. Volkswagen AG, významný nemecký výrobca automobilov, bol založený v roku 1937 nemeckou vládou s cieľom vyrábať cenovo dostupné ľudové vozidlá. Spoločnosť riadila nacistická organizácia Nemecký pracovný front a bola zodpovedná za výstavbu novej továrne v Dolnom Sasku v Nemecku. Továreň mala slúžiť na sériovú výrobu automobilu, ktorý navrhol rakúsky inžinier Ferdinand Porsche. Výroba Volkswagenu sa rýchlo rozšírila v 50. rokoch 20. storočia uvedením dodávkového vozidla Transporter a kupé Karmann Ghia.

V súčasnosti je Volkswagen lídrom v oblasti elektromobility, pričom v porovnaní s ostatnými skupinami v oblasti mobility je dôslednejší a nadšenejší. Jeho cieľom je do roku 2025 vyrábať a predávať až tri milióny plne elektrických vozidiel ročne, v závislosti od dopytu na trhu. Ponuka elektrických modelov v jej portfóliu je rozsiahla, vrátane modelov Volkswagen ID.3, Audi Q4 Sportback e-Tron a Porsche Taycan, pričom plánuje elektrifikovať celé portfólio.

Akcie spoločnosti Volkswagen sú kótované na Frankfurtskej burze cenných papierov. Keď v roku 1994 prišli na trh, cena jednej akcie bola 18,60 EUR. Odvtedy spoločnosť zaznamenala pekný rast a expanziu, čo vytlačilo cenu nahor o 500 %, ak sa pozrieme na súčasnú cenu 119,32 EUR za akciu. Historické maximum však bolo v roku 2015, keď cena dosiahla 250 EUR a predstavovala rast o viac ako 1200 %. Odvtedy mali akcie pomerne volatilný priebeh, keďže po raste nasledovala korekcia, ale v roku 2021 opäť dosiahli ďalší vrchol na úrovni 245 EUR. Odvtedy cena klesá, ale to dáva akcii veľmi pekný potenciálny priestor na pohyb.

Ozios-Austera-Volkswagen je jedina klasicka automobilka, ktora skutocne zvlada prechod na elektromobilitu
Pohyb akcií spoločnosti Volkswagen od príchodu na trh. (Zdroj: Google Finance)

Tesla

Tretím najväčším trhom s elektrickými vozidlami je Severná Amerika, ktorú vedú Spojené štáty. Aj keď je americký trh veľmi konkurenčný aj v sektore EV, Tesla je najväčšou spoločnosťou podľa trhovej kapitalizácie. Tesla, predtým známa ako Tesla Motors, je americká spoločnosť, ktorá vyrába elektromobily, batérie pre autá a domáce úložiská energie a solárne panely. Spoločnosť založili v roku 2003 Martin Eberhard a Marc Tarpenning a pomenovali ju po americkom vynálezcovi srbského pôvodu Nikolovi Teslovi. Elon Musk, spoluzakladateľ spoločnosti PayPal, poskytol spoločnosti finančné prostriedky vo výške viac ako 30 miliónov USD a v roku 2004 sa stal jej predsedom.

Hlavným cieľom spoločnosti Tesla bolo vytvoriť športové elektrické vozidlo a v roku 2008 uviedla na trh svoj prvý automobil Roadster. Roadster bol úplne elektrický a mal bezprecedentný dojazd 245 míľ (394 km) na jedno nabitie. Výkon vozidla bol porovnateľný so športovými vozidlami s benzínovým pohonom, so schopnosťou zrýchliť z 0 na 60 míľ (96 km) za hodinu za menej ako štyri sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 125 míľ (200 km) za hodinu. V roku 2010 spoločnosť Tesla vstúpila na burzu a v rámci prvej verejnej ponuky získala 226 miliónov USD. Odvtedy spoločnosť dosiahla mnoho významných prelomov a míľnikov.

Keď Tesla vstúpila na burzu Nasdaq, jej cena bola len 1,28 USD. Súčasná cena akcií je 168 USD, čo znamená, že za 13 rokov sa spoločnosti podarilo zabezpečiť rast o neuveriteľných 13 000 %. To však nie je najvyššia hodnota, na ktorej sa akcie nachádzali. Akcie dosiahli historické maximum v roku 2021, keď cena akcie dosiahla 406 USD, čo znamená, že v tom čase bol rast raketový 31,725 %. Len pre predstavu, ak by ste v roku 2010 investovali 1,28 USD, v roku 2021 by ste mali 406 USD, ak nerátame žiadne náklady a poplatky.

Ozios-Austera-Tesla v akciach oslabila, ale vdaka tlaku na konkurenciu ma opat potencial rast

Pohyb akcií spoločnosti Tesla od ich vstupu na trh. (Zdroj: Google Finance)

Záver

Celosvetový prechod na e-mobilitu nabral na intenzite kvôli obavám o životné prostredie, pričom spoločnosti sa zaviazali stať sa uhlíkovo neutrálnymi. Najmä sektor elektromobilov zaznamenal v posledných rokoch výrazný rast vďaka nákladovej efektívnosti a ekologickosti. BYD, Volkswagen a Tesla sú najväčšími výrobcami elektrických vozidiel v Ázii, Európe a Severnej Amerike. Tieto spoločnosti zaznamenali v posledných rokoch výrazný rast, ale zároveň čelili problémom, ako sú obavy o bezpečnosť lítium-iónových batérií. Napriek tomu sa vynakladá úsilie na zlepšenie bezpečnosti batérií a zvýšenie udržateľnosti sektora EV.

LVMH láme rekordy

10.05.2023

Bolo to pomerne úspešných týždňov pre LVMH, najväčšiu skupinu luxusných značiek na svete, ktorá (okrem iných spoločností) vlastní Louis Vuitton. Stala sa prvou európskou spoločnosťou, ktorá dosiahla trhovú kapitalizáciu 500 miliárd USD, a týmto míľnikom sa približuje k Tesle na deviatom mieste najväčších kótovaných spoločností na svete. Sme si istí, že takéto [...]

Avizované zníženie ťažby ropy neprinieslo vyššie ceny. Naopak, tankujeme lacnejšie

09.05.2023

Keď OPEC+ úvodom apríla prekvapujúco oznámil zníženie ťažby do konca tohto roka o 1,16 milióna barelov denne, očakával sa cenový skok. Ten jednodňový aj skutočne prišiel (ropa Brent cenovo „poskočila“ o 7 % na 85 dolárov), avšak v ďalších týždňoch prišla korekcia. Nesmelý rast v závere mesiaca bol spôsobený slabým dolárom a optimizmom, že [...]

Ocitá sa inflácia eurozóny na klesajúcej trajektórii? Alebo je vysoká jadrová inflácia aj do budúcnosti hrozbou?

20.04.2023

Celý svet čelí jednej z najvyšších inflácií za posledných niekoľko desaťročí. Zdá sa však, že eurozóna dostala najtvrdší zásah, na čom by sa mohla podieľať aj vojna na Ukrajine. Covidová pandémia spustila nevyhnutný rast inflácie a vojna bola len prilievaním oleja do ohňa. V Oziose sme sa rozhodli pozrieť sa na tento problém, ako to vyzeralo a či sa to zlepšuje. [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 31941x
Priemerná čítanosť článkov: 1229x

Autor blogu

Kategórie