Založ si blog

Alibaba napreduje v AI

Alibaba ako technologická spoločnosť investuje značné prostriedky do umelej inteligencie (AI) s cieľom zlepšiť svoje služby. Trend zavádzania AI je momentálne pre mnohé firmy naozaj zásadný. Spoločnosti investujú do tejto technológie čím ďalej tým viac finančných prostriedkov a Alibaba je na tom podobne.

Konkurenčný produkt od Alibaby

Technologický gigant najnovšie oznámil, že sa posunie do top priečok firiem v zavádzaní AI. Alibaba Cloud, jednotka čínskeho technologického gigantu Alibaba oznámila, že bude zavádzať svoj vlastný produkt v štýle ChatGPT s názvom Tongyi Qianwen.

Konkurent Tongyi Qianwen bude na začiatku nasadený na DingTalk, komunikačný softvér spoločnosti Alibaba na pracovisku, a Tmall Genie, poskytovateľa inteligentných domácich spotrebičov. Spoločnosť oznámila smelé plány na summite Alibaba Cloud Summit 2023 kde sa pochválila, že zavedie chatbota poháňaného umelou inteligenciou do všetkých produktov Alibaba od podnikovej komunikácie až po elektronický obchod.

Ozios-Austera-Cinska Alibaba vo velkom nasadzuje umelu inteligenciu AI do praxe
Výkonnosť akcií spoločnosti Alibaba Group Holdings Ltd ADR za posledných 5 rokov. (Zdroj: Investing)

Plány spoločnosti v oblasti umelej inteligencie

Spoločnosť má v tejto oblasti viacero plánov. Jedným z hlavných cieľov je zlepšiť zákaznícku skúsenosť. Alibaba plánuje využívať AI na poskytovanie personalizovaných odporúčaní a zlepšenie celkového zážitku z nakupovania na svojej platforme. Spoločnosť už zaviedla chatboty poháňané AI, ktoré pomáhajú zákazníkom s ich požiadavkami.

Medzi ďalšie strategické ciele patrí zlepšenie logistiky a riadenie dodávateľského reťazca s pomocou AI. Alibaba využíva AI na optimalizáciu svojich logistických operácií a dodávateľského reťazca vrátane dodacích trás, riadenia zásob a automatizácie skladov. Napredovať plánuje aj vo vyvíjaní technológie autonómneho riadenia. Alibaba investuje do technológie autonómneho riadenia prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Alibaba DAMO Academy. Cieľom spoločnosti je vyvinúť autonómne autá a doručovacie vozidlá, ktoré môžu bezpečne a efektívne fungovať na cestách.

Najväčšou prioritou je akturálne aj vybudovanie cloudovej platformy poháňanej umelou inteligenciou. Alibaba Cloud, divízia cloud computingu spoločnosti, vyvíja cloudovú platformu poháňanú umelou inteligenciou, ktorá môže poskytovať rôzne služby umelej inteligencie, ako je strojové učenie, spracovanie prirodzeného jazyka a počítačové videnie.

Ďalším z plánov je podporovať výskum v oblasti AI. Alibaba podporuje výskum umelej inteligencie prostredníctvom akadémie Alibaba DAMO, ktorá zriadila výskumné laboratóriá v Číne, Spojených štátoch, Izraeli a Singapure. Cieľom spoločnosti je prostredníctvom týchto výskumných aktivít napredovať v technológii AI a jej aplikáciách.

Celkovo sa plány spoločnosti Alibaba v oblasti AI zameriavajú na zlepšenie zákazníckej skúsenosti, optimalizáciu logistiky a riadenia dodávateľského reťazca, vývoj technológie autonómneho riadenia, vybudovanie cloudovej platformy poháňanej AI a podporu výskumu AI.

Čínsky BYD, nemecký Volkswagen a najmä americká Tesla vládnu svetovým výrobcom elektrických vozidiel

22.05.2023

V posledných rokoch a mesiacoch sa venuje veľká pozornosť elektrickej energii a tomu, ako ňou nahradiť palivá. Hlavným dôvodom je globálne otepľovanie, ktoré ohrozuje celú planétu. Vzhľadom na to sa mnohé spoločnosti zaviazali stať sa uhlíkovo neutrálnymi. Agenda nám však predstavila aj mnohé odvetvia e-mobility – elektromobily, elektrické nákladné vozidlá, [...]

LVMH láme rekordy

10.05.2023

Bolo to pomerne úspešných týždňov pre LVMH, najväčšiu skupinu luxusných značiek na svete, ktorá (okrem iných spoločností) vlastní Louis Vuitton. Stala sa prvou európskou spoločnosťou, ktorá dosiahla trhovú kapitalizáciu 500 miliárd USD, a týmto míľnikom sa približuje k Tesle na deviatom mieste najväčších kótovaných spoločností na svete. Sme si istí, že takéto [...]

Avizované zníženie ťažby ropy neprinieslo vyššie ceny. Naopak, tankujeme lacnejšie

09.05.2023

Keď OPEC+ úvodom apríla prekvapujúco oznámil zníženie ťažby do konca tohto roka o 1,16 milióna barelov denne, očakával sa cenový skok. Ten jednodňový aj skutočne prišiel (ropa Brent cenovo „poskočila“ o 7 % na 85 dolárov), avšak v ďalších týždňoch prišla korekcia. Nesmelý rast v závere mesiaca bol spôsobený slabým dolárom a optimizmom, že [...]

SR Bratislava ZMOS predseda Božik nový BAX

Združenie miest a obcí Slovenska vníma zo strany vlády ochotu načúvať samosprávam

01.06.2023 15:01

Rokovanie s predstaviteľmi vlády upriamilo pozornosť na záležitosti, ktoré je ešte potrebné upraviť a zmeniť.

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 31947x
Priemerná čítanosť článkov: 1229x

Autor blogu

Kategórie