Založ si blog

Najväčšie investície v spoločnosti Volkswagen budú zamerané na elektrifikáciu a digitalizáciu

Automobilka má jasno vo svojom ďalšom smerovaní. Pred rokmi sa v automobiloch nachádzalo maximálne rádio a nikto vtedy ešte ani nesníval o elektrickom pohone. Dnes je už štandardom, že automobily majú v sebe zabudovaná najmodernejšiu elektroniku s integrovaným počítačovým systémom, komplexné softvéry a iné vymoženosti. Navyše prísna politika obmedzovania emisií núti výrobcom aby sa prispôsobovali zmene trhu a zavádzali inovácie zamerané na produkciu ekologických vozidiel. Zdá sa, že automobilka Volkswagen nič nenechá na náhodu a plánuje rozsiahle investície do ďalšej digitalizácie a elektrifikácie svojich vozidiel.

Obrovské investície

Nasledujúce roky budú pre automobilku Volkswagen rokmi inovácií. Koncern oznámil, že v rokoch 2023 až 2027 nasmeruje ich investície do rozvoja elektrifikácie a digitalizácie. Investícia by mala byť v hodnote 180 miliárd eur, pričom viac ako dve tretiny z nich budú smerovať práve do spomínaných segmentov.

Výsledky spoločnosti

Nemecká spoločnosť dosiahla výborné výsledky za rok 2022, celoročný prevádzkový zisk dosiahol výšku 22,5 miliardy eur, čo je o 13 % viac ako v roku 2021. Volkswagen vidí budúci rok pozitívne. Oficiálny výhľad na budúci rok posilnil akcie a tie zaznamenali prudký nárast. Automobilka predpovedá 10 % až 15 % nárast tržieb pri 14 % zvýšení dodávok napriek výpadkom v dodávateľskom reťazci. Zisková marža spoločnosti dosiahla v roku 2022 8,1 %, čím sa ocitla na hornej hranici prognózy.

Ozios-Austera-Volkswagen sa plne koncentruje na elektromobily
Výkonnosť akcií spoločnosti Volkswagen AG za posledných 5 rokov. (Zdroj: Investing)

Nielen Európa ale aj Kanada

Automobilka začína so svojimi plánmi v Kanade, kde bude ich prvý závod na výrobu batériových článkov mimo Európy a výroba sa začne od roku 2027. Ďalšie plány v rámci Európy budú smerovať do Španielska, pretože firma podá v krajine novú žiadosť o finančné prostriedky EÚ. Cieľom je začať vyrábať nové elektrické vozidlo. Či sa plan stene aj realitou bude závisieť od schválenia finančných dotácií, ale aj od životaschopnosti projektu. Plány, ktoré sú už potvrdené zahŕňajú vyrobu EV v závode SEAT v Katalánsku a približne v rovnakom čase aj v závode VW v Navarre. Nemecká automobilka teda rozbieha investície do EV naplno a zdá sa, že ju čaká sľubná budúcnosť, investori sa môžu teda pravdepodobne tešiť na ďalšie zisky.

Pokračovanie vzostupu digitálnych bánk je nezadržateľné. Klasické banky majú čo robiť, aby udržali krok

02.04.2024

Väčšinu bankových transakcií dnes ľudia robia z pohodlia domova. Digitálny vek umožňuje takmer neobmedzenú dostupnosť takýchto úkonov, bez potreby fyzickej návštevy pobočiek, vďaka čomu sa stále viac na trhu rozrastajú digitálne banky, ktoré ponúkajú svoje služby iba online. Spoločnosti ako Revolut, Manzo alebo Monese sa tešia nesmiernej popularite hlavne [...]

Nová regulácia kryptomien (MiCA) otvára novú éru pre virtuálne meny

12.02.2024

Regulácia MiCA (Markets in Crypto Assets) predstavuje revolučný krok v rámci európskych trhov s kryptoaktívami, prinášajúci nové možnosti a lepšiu bezpečnosť do tohto dynamického a rýchlo rastúceho odvetvia. Pre Európsku úniu je to vstupenka do novej éry v digitálnom finančnom svete. Tento právny rámec, ktorý má 150 strán, je založený na obdobných pravidlách [...]

Meta Platforms čelí v EÚ obmedzenia a možnému zákazu reklamy

24.11.2023

Americkej spoločnosti Meta Platforms, ktorá prevádzkuje sociálne siete Facebook a Instagram, hrozí v EÚ zákaz reklamy. Dôvodom je jej špecifická forma, takzvaná cielená reklama. Zákaz cielenej reklamy, ktorá sa zameriava na používateľov vďaka zberu ich osobných údajov, je pre Metu viac než komplikáciou. Americká spoločnosť sa dlho snahám o obmedzenie tejto [...]

mobil, sledovanie, telekomunikácie

Špionážnym softvérom Pegasus mala bývalá poľská vláda sledovať vyše 500 ľudí

16.04.2024 13:36

Nová poľská koaličná vláda obvinila predchádzajúcu vládu strany PiS, že systém Pegasus použila na sledovanie osôb spojených s vtedajšou opozíciou.

Ľubica Rošková, súd Pezinok,

Exposlankyňa Smeru Rošková je vinná v kauze agrodotácií

16.04.2024 13:27

Zároveň je povinná uhradiť spôsobenú škodu vo výške viac ako 150-tisíc eur.

Ukrajina

Rusku sa kráti čas: Rezervy im dôjdu za jeden rok, pokiaľ bude mať Ukrajina čím strieľať

16.04.2024 13:23

Front na Ukrajine formujú tri dôležité charakteristiky.

kašeľ, dieťa, vyšetrenie, stetoskop

Do Česka prišlo 20-tisíc dávok očkovania proti čiernemu kašľu

16.04.2024 13:20

Česká republika tento rok čelí najsilnejšej epidémii čierneho kašľa za viac ako 60 rokov.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 48705x
Priemerná čítanosť článkov: 1282x

Autor blogu

Kategórie