Založ si blog

Optimistický výhľad pre spoločnosť Zoom

Aplikácia Zoom patrila v pandémii medzi top nástroje pre online prácu, po jej odznení však záujem zásadne klesol. Dnes sa snaží reštartovať svoju pozíciu.

Začiatok roka sa pre Zoom nezačal práve najšťastnejšie. Od roku 2018 až po posledný štvrťrok vykázala firma stratu v hodnote 104 miliónov dolárov. Tú pripisuje nákladom na kompenzácie založené na akciách. Iný pohľad ukazuje, že spoločnosť musí čeliť rastúcej konkurencii aplikácií, ako sú Google Meet a Microsoft Teams, ktoré boli v priebehu rokov vylepšené a využíva ich čím ďalej tým viac spotrebiteľov.

Znižovanie nákladov

Tak ako iné technologické spoločnosti, Zoom nedávno pristúpil k prepúšťaniu zamestnancov. O prácu príde približne 15 % zamestnancov, teda zhruba 1 300 ľudí. Prepúšťanie je súčasťou širšieho znižovania výdavkov, vďaka ktorému by Zoom mohol vylepšiť svoju bilanciu.

Nárast akcií

Zdá sa však, že začiatok tohto týždňa sa predikcia pre Zoom začína pozitívne. V pondelok sme totiž mohli vidieť nárast akcií približne o 8 %. Dôvodom je zverejnenie výsledkov za štvrtý štvrťrok, ktoré prekonalo odhady analytikov a prinieslo optimistický výhľad na rok 2023. Ak sa pozrieme na tento rok,  rast bude mierny, Zoom očakáva tržby v rozmedzí 4,435 až 4,455 miliardy dolárov, čo je zhruba 1,1 % nárast.

Zoom počas pandémie

Zoom zažil najväčší nárast v rokoch 2020 až 2021 vďaka vysokému dopytu po ich službách počas pandémie, ktorý sa po jej prekonaní náhle spomalil. Najnovšie vyhlásenie spoločnosti však môže byť novým začiatkom opätovného rastu, pretože tržby sa v štvrťroku, ktorý sa skončil 31. januára, medziročne zvýšili o 4 %.

Ozios-Austera-Zoom vystupal do nebies a nasledne padol na dno
Výkonnosť spoločnosti Zoom Video Communications Inc za posledných 5 rokov. (Zdroj: Investing)

Hybrid je budúcnosťou

Aké môže byť smerovanie spoločnosti Zoom z dlhodobého hľadiska? Celé odvetvie technológií a toho, ako budú ľudia fungovať v budúcnosti sa prispôsobuje digitalizácií a iným faktorom. Umelá inteligencia a automatizácia budú zohrávať dôležitú úlohu. Pracovné pozície budú čím ďalej tým viac používať digitálne nástroje, ktoré sa postupne zavádzajú aj do zdravotníctva, štátnej správy a inde.

Hybridný spôsob práce je čím ďalej tým preferovanejší a hybridné pracovné prostredie či hybridné podujatia budú nasledujúce roky v popredí. Z tohto hľadiska by aj spoločnosť Zoom mala stáť pred úspešnými rokmi jej pôsobenia. Spoločnosť Zoom uviedla, že počas štvrtého fiškálneho štvrťroka predstaví e-mailové a kalendárové služby spolu s chatbotom pre virtuálnych agentov na vybavovanie otázok zákazníckych služieb.

Slovenskej ekonomike by sa malo dariť. Problémom sú ale slabšie objednávky a aj málo nezamestnaných

02.05.2024

Kým pri vzniku Slovenskej republiky dosahovalo HDP 14 miliárd €, koncom minulého roka to bolo 122 miliárd €. Hoci na prvý pohľad ide o vynikajúce číslo, v posledných troch rokoch ho ťahal hore do veľkej miery najmä rast cien a nie rast reálnej ekonomiky. Rok 2024 by sa mal niesť v znamení pozitívneho výhľadu. Napriek tomu pretrváva aj riziko [...]

Pokračovanie vzostupu digitálnych bánk je nezadržateľné. Klasické banky majú čo robiť, aby udržali krok

02.04.2024

Väčšinu bankových transakcií dnes ľudia robia z pohodlia domova. Digitálny vek umožňuje takmer neobmedzenú dostupnosť takýchto úkonov, bez potreby fyzickej návštevy pobočiek, vďaka čomu sa stále viac na trhu rozrastajú digitálne banky, ktoré ponúkajú svoje služby iba online. Spoločnosti ako Revolut, Manzo alebo Monese sa tešia nesmiernej popularite hlavne [...]

Nová regulácia kryptomien (MiCA) otvára novú éru pre virtuálne meny

12.02.2024

Regulácia MiCA (Markets in Crypto Assets) predstavuje revolučný krok v rámci európskych trhov s kryptoaktívami, prinášajúci nové možnosti a lepšiu bezpečnosť do tohto dynamického a rýchlo rastúceho odvetvia. Pre Európsku úniu je to vstupenka do novej éry v digitálnom finančnom svete. Tento právny rámec, ktorý má 150 strán, je založený na obdobných pravidlách [...]

Európsky parlament / Europarlament /

Je EÚ súca na radikálnu zmenu? A ako by (ne)mala vyzerať?

23.05.2024 19:00

Chceme suverénnejšie štáty so súčasným právom veta? Či silnejšiu a akcieschopnejšiu Úniu? Dokážeme sa zhodnúť na základných kontúrach fungovania EÚ? Zapojte sa do diskusie!

Maximilian Krah, Nemecko, AfD, eurovoľby

AfD stráca spojencov v Európe. Pobúrili ich výroky o SS, stranu vylúčili z frakcie v europarlamente

23.05.2024 18:35

Stranu Alternatíva pre Nemecko s okamžitou platnosťou vylúčili z frakcie v europarlamente (EP) a jej poslanci zrejme zostanú nezaradení aj po júnových voľbách do EP.

Bosna, Srebrenica

Valné zhromaždenie OSN schválilo medzinárodný deň na pamiatku genocídy v Srebrenici

23.05.2024 18:05, aktualizované: 18:39

Návrh vyvolal kritiku Srbska a v radoch bosnianskych Srbov

SR voľby24 prezident kandidáti debata 1. kolo BAX

Matovič by si v prípade zvolenia do europarlamentu mandát neuplatnil, Šipoš s Mikulcom áno

23.05.2024 17:39

Matovič uviedol, že to Pollákovi prisľúbil v čase predstavovania kandidátky.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 51299x
Priemerná čítanosť článkov: 1315x

Autor blogu

Kategórie