Založ si blog

Optimistický výhľad pre spoločnosť Zoom

Aplikácia Zoom patrila v pandémii medzi top nástroje pre online prácu, po jej odznení však záujem zásadne klesol. Dnes sa snaží reštartovať svoju pozíciu.

Začiatok roka sa pre Zoom nezačal práve najšťastnejšie. Od roku 2018 až po posledný štvrťrok vykázala firma stratu v hodnote 104 miliónov dolárov. Tú pripisuje nákladom na kompenzácie založené na akciách. Iný pohľad ukazuje, že spoločnosť musí čeliť rastúcej konkurencii aplikácií, ako sú Google Meet a Microsoft Teams, ktoré boli v priebehu rokov vylepšené a využíva ich čím ďalej tým viac spotrebiteľov.

Znižovanie nákladov

Tak ako iné technologické spoločnosti, Zoom nedávno pristúpil k prepúšťaniu zamestnancov. O prácu príde približne 15 % zamestnancov, teda zhruba 1 300 ľudí. Prepúšťanie je súčasťou širšieho znižovania výdavkov, vďaka ktorému by Zoom mohol vylepšiť svoju bilanciu.

Nárast akcií

Zdá sa však, že začiatok tohto týždňa sa predikcia pre Zoom začína pozitívne. V pondelok sme totiž mohli vidieť nárast akcií približne o 8 %. Dôvodom je zverejnenie výsledkov za štvrtý štvrťrok, ktoré prekonalo odhady analytikov a prinieslo optimistický výhľad na rok 2023. Ak sa pozrieme na tento rok,  rast bude mierny, Zoom očakáva tržby v rozmedzí 4,435 až 4,455 miliardy dolárov, čo je zhruba 1,1 % nárast.

Zoom počas pandémie

Zoom zažil najväčší nárast v rokoch 2020 až 2021 vďaka vysokému dopytu po ich službách počas pandémie, ktorý sa po jej prekonaní náhle spomalil. Najnovšie vyhlásenie spoločnosti však môže byť novým začiatkom opätovného rastu, pretože tržby sa v štvrťroku, ktorý sa skončil 31. januára, medziročne zvýšili o 4 %.

Ozios-Austera-Zoom vystupal do nebies a nasledne padol na dno
Výkonnosť spoločnosti Zoom Video Communications Inc za posledných 5 rokov. (Zdroj: Investing)

Hybrid je budúcnosťou

Aké môže byť smerovanie spoločnosti Zoom z dlhodobého hľadiska? Celé odvetvie technológií a toho, ako budú ľudia fungovať v budúcnosti sa prispôsobuje digitalizácií a iným faktorom. Umelá inteligencia a automatizácia budú zohrávať dôležitú úlohu. Pracovné pozície budú čím ďalej tým viac používať digitálne nástroje, ktoré sa postupne zavádzajú aj do zdravotníctva, štátnej správy a inde.

Hybridný spôsob práce je čím ďalej tým preferovanejší a hybridné pracovné prostredie či hybridné podujatia budú nasledujúce roky v popredí. Z tohto hľadiska by aj spoločnosť Zoom mala stáť pred úspešnými rokmi jej pôsobenia. Spoločnosť Zoom uviedla, že počas štvrtého fiškálneho štvrťroka predstaví e-mailové a kalendárové služby spolu s chatbotom pre virtuálnych agentov na vybavovanie otázok zákazníckych služieb.

Čínsky BYD, nemecký Volkswagen a najmä americká Tesla vládnu svetovým výrobcom elektrických vozidiel

22.05.2023

V posledných rokoch a mesiacoch sa venuje veľká pozornosť elektrickej energii a tomu, ako ňou nahradiť palivá. Hlavným dôvodom je globálne otepľovanie, ktoré ohrozuje celú planétu. Vzhľadom na to sa mnohé spoločnosti zaviazali stať sa uhlíkovo neutrálnymi. Agenda nám však predstavila aj mnohé odvetvia e-mobility – elektromobily, elektrické nákladné vozidlá, [...]

LVMH láme rekordy

10.05.2023

Bolo to pomerne úspešných týždňov pre LVMH, najväčšiu skupinu luxusných značiek na svete, ktorá (okrem iných spoločností) vlastní Louis Vuitton. Stala sa prvou európskou spoločnosťou, ktorá dosiahla trhovú kapitalizáciu 500 miliárd USD, a týmto míľnikom sa približuje k Tesle na deviatom mieste najväčších kótovaných spoločností na svete. Sme si istí, že takéto [...]

Avizované zníženie ťažby ropy neprinieslo vyššie ceny. Naopak, tankujeme lacnejšie

09.05.2023

Keď OPEC+ úvodom apríla prekvapujúco oznámil zníženie ťažby do konca tohto roka o 1,16 milióna barelov denne, očakával sa cenový skok. Ten jednodňový aj skutočne prišiel (ropa Brent cenovo „poskočila“ o 7 % na 85 dolárov), avšak v ďalších týždňoch prišla korekcia. Nesmelý rast v závere mesiaca bol spôsobený slabým dolárom a optimizmom, že [...]

leopard 1

Švajčiarsky Ruag sa vzoprel vláde. Ukrajine chce poslať 96 vyradených Leopardov

01.06.2023 12:06

Tanky Švajčiarsko kúpilo z Talianska. Armáda ich chcela upraviť a ďalej predať alebo ich použiť na náhradné diely.

Polícia / Pomáhať a chrániť / Policajné auto /

Trojročný chlapec prežil pád z okna na štvrtom poschodí

01.06.2023 12:04

Chlapček dopadol priamo na chodník pred bytovým domom.

Eduard Heger, Branislav Sitár, Demokrati

Hegerovi v tíme pribudne jadrový fyzik. Dôležité sú fakty, voliči si musia uvedomiť, kam chceme smerovať

01.06.2023 11:30

Branislav Sitár pôsobí v CERN-e a Heger verí, že bude pre jeho tím posilou.

Rusko Ukrajina vojaci Suma Ruský dobrovoľný zbor

Ruskí partizáni: Oslobodíme celé Rusko. Putinova armáda je zbabelá

01.06.2023 11:11

Ruský dobrovoľnícky zbor a Légia Sloboda Ruska, ktorí sa prihlásili k zodpovednosti za útok v Belgorode, tvrdi, že začínajú „druhú fázu„ útokov.

ozios

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 26
Celková čítanosť: 31937x
Priemerná čítanosť článkov: 1228x

Autor blogu

Kategórie